JAKO CUP 2017 ZA NAMI

11 marca 2017 w hali II liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt rocznik 2008 i młodsze . W zawodach udział wzięły zespoły FemGol Lubin , wystawiając dwa zespoły , GTS Siechnice jeden zespół oraz najliczniejsza grupa dziewcząt z UKS Lechia Dzierżoniów desygnując do gry trzy składy . Głównym celem turnieju była integracja klubów pracujących z dziewczętami oraz porównanie umiejętności indywidualnych najlepszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej na Dolnym Śląsku . Niestety mało klubów w naszym województwie zajmuje się pracą z dziewczętami na tym etapie rozwoju piłkarskiego , dlatego tak mała ilość zespołów uczestniczyła w turnieju . Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym , gdzie wyniki były sprawą drugorzędną , a klasyfikacja końcowa mało istotna . Wielkie podziękowania należą się Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu LECHIA Dzierżoniów za organizacje oraz firmie JAKO za wparcie przedsięwzięcia i ufundowanie drobnych upominków . Wielki dzięki także dla naszych byłych zawodniczek ( aktualnie UKS Bielawianka Bielawa ) , które wcieliły się w rolę sędzin zawodów , prowadząc mecze lepiej niż arbitrzy środowych spotkań Ligi Mistrzów . Nie można zapomnieć o rodzicach , którzy bardzo kulturalnie dopingowali swoje małe pociechy oraz przygotowali drobny poczęstunek dla wszystkich zawodniczek .

Dziewczęta wystąpiły w składach :

UKS Lechia I Dzierżoniów ( żółte ) - Wojdyła Natalia , Pałyga Natasza , Kupiec Zuzanna , Wochnik Marta , Jagielska Amelia

UKS Lechia II Dzierżoniów (niebieskie) – Maruszak Nadia , Idzi Nadia , Rosłan Amelia , Tomaszewska Ola , Koniarczyk Nina .

UKS Lechia III Dzierżoniów ( różowe) – Jędrowska Lena , Gałązka Natalia , Biłokur Nadia , Otta Nadia , Szymczak Hania , Kwiatkowska Wiktoria ,

Niebawem materiał video z turnieju .